Mimaray

Kurucumuz

MEHMET İHSAN AYDEĞER

 

          1949 yılında Antakya’da doğan Mehmet İhsan Aydeğer, ilk orta tahsilini Antakya’da yapmış, 1967’de Aydın Sanat Lisesi’ni bitirmiştir. 1972’de İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun olarak inşaat mühendisi ünvanıyla hayata atılmıştır.

 

          1973 yılında Gaziantep Bayındırlık Bölge Müdürlüğü’nde İnşaat Kontrol Mühendisi olarak meslek hayatına başlayan Aydeğer, 1974 yılında kurduğu şahıs firmasıyla müteahhitliğe başlamıştır. 2000 yılında da tüm aktif pasiflerini MİMARAY’a devrederek MİMARAY İnşaat San. Tur. ve Tic. Ltd. Şti. olarak işlerine devam etmektedir. Merkezi Ankara’da olan MİMARAY’ın Antakya’da şubesi bulunmaktadır.

 

          Müteahhitliğe başladığı günden bu yana Mersin, Hatay, Isparta, Uşak, Adapazarı, Yalova, Antalya, Afyon, Düzce gibi şehirlerde altyapı, bina, tesis ve özel konut inşaatları gerçekleştiren Aydeğer, Birleşik Altyapı Müteahhitler Derneği’nde Denetleme Kurulu üyesidir.

         

          Mehmet İhsan Aydeğer, birçok meslek odası ve dernekte kurucu ve yönetici olarak görev almıştır. 1996’da Hatay Sanayi ve İş Adamları Derneği’ni (HASİAD) kurarak 1996-2000 yılları arasında başkanlığını yapmış, Hatay 1. Ekonomi Paneli’ni düzenlemiş, birçok ilimizde ve yurtdışında geziler gerçekleştirmiştir.

 

          Hatayspor’da Asbaşkanlık Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu üyeliği yapan Aydeğer, Rüzgar Enerjisi Sanayici ve İşadamları Derneği’nin de (RESİAD) üyesidir.